Wierzba mandżurska idealna do ogrodu

Wierzba mandżurska pochodzi terenów północnych i wschodnich Chin oraz Korei. W naszym kraju największą popularność zyskała jej odmiana nosząca nazwę Tortuosa. Wierzba mandżurska jest bardzo ładnym drzewem, jednocześnie nie ma dużych wymagań. Z jej posadzeniem i uprawą poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. Drzewo charakteryzuje się poskręcanymi pędami o oliwkowej lub lekko żółtej barwie. Nie ma wielkich oczekiwań jeśli chodzi o glebę, ale lubi wilgoć i słońce. Przyjmie się także w miejscach delikatnie zacienionych. Trzeba ją regularnie przycinać raz w roku, a zimą najlepiej chronić przed mrozem. W okresie suszy wierzba mandżurska wymaga podlewania, jej wzrost można też wspomagać przy pomocy nawozów potasowych lub naturalnych np. humusu lub swojskiej gnojówki.  

Drzewo naturalnie osiąga wysokość do 8 metrów. Można je jednak samodzielnie kształtować, naginając młode pędy ku ziemi. Rośnie szybko i jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, będzie cieszyć nasze oczy nawet przez kilkanaście lat.Zobacz więcej na temat wierzba mandżurska na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wierzba mandżurska pochodzi terenów północnych i wschodnich Chin oraz Korei. W naszym kraju największą popularność zyskała jej odmiana nosząca nazwę Tortuosa. Wierzba mandżurska jest bardzo ładnym drzewem, jednocześnie nie ma dużych wymagań. Z jej posadzeniem i uprawą poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. Drzewo charakteryzuje się poskręcanymi pędami o oliwkowej lub lekko żółtej barwie. Nie ma…