Kim jest Sylwia Gliwa?

Sylwia Gliwa to bardzo utalentowana aktorka filmowa, teatralna oraz telewizyjna. Skończyła w Warszawie Akademię Teatralną. Z kolei w Nowym Jorku uczęszczała na aktorskie warsztaty. Szerokiej publiczności jest znana jako Monika Zięba występująca w popularnym serialu „Na Wspólnej”.

Kariera zawodowa

Pierwszy raz Sylwię Gliwę mogliśmy oglądać w 1999 roku na małym ekranie. Grała epizod w serialu „Klan”. Niedługo później zaczęła już pracę na deskach Teatru Warszawskiego, jak i także grała w spektaklach Teatru Telewizji. Na dużym ekranie udało jej się zadebiutować w roku 2001. Wystąpiła w filmie „Zakochana Dziewczyna”.

Oczywiście regularnie pojawiała się także w serialach. Kojarzymy ją z roli w „Kasi i Tomku” czy też „Na dobre i na złe”. Od 2003 gra w serialu „Na Wspólnej”. Gdy zakończyła współpracę z Teatrem Współczesnym, to zaczęła występować w Teatrze Narodowym oraz w Teatrze Rozmaitości. Później w Teatrze imienia L. Solskiego w Tarnowie, jak i także w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Zagrała między innymi w „Kopciuszku”, „Dzisiaj jest piątek”, „Pogromczyni mitów”, „Doręczycielu” czy też „Ranczo”.

Życie prywatne

W czasach studenckich Sylwia Gliwa związana była z Borysem Szycem. Byli parą przez około cztery lata. Planowali ślub oraz także wspólną przyszłość. Jednak ich związek nie przetrwał. Aktor zdradził Sylwię. W jej życiu było także miejsce dla Szymona Paneckiego. Związkiem tym interesowały się media z tego względu, że Szymon jest od aktorki młodszy o 11 lat. W sierpniu 2011 roku wyszła za mąż za Marcina Biernackiego, z którym ma syna.

Sylwia Gliwa to bardzo utalentowana aktorka filmowa, teatralna oraz telewizyjna. Skończyła w Warszawie Akademię Teatralną. Z kolei w Nowym Jorku uczęszczała na aktorskie warsztaty. Szerokiej publiczności jest znana jako Monika Zięba występująca w popularnym serialu „Na Wspólnej”. Kariera zawodowa Pierwszy raz Sylwię Gliwę mogliśmy oglądać w 1999 roku na małym ekranie. Grała epizod w serialu…