Kim jest Żabson?

Żabson czyli Mateusz Zawistowski urodził się w 1994 roku w województwie łódzki w Opocznie. To muzyk, który jest na polskiej scenie rapowej już od wielu lat. Jego idolami są głównie amerykańscy raperzy tacy jak Keane West, Travis Scott. Artysta, która potrafi napisać kawałek o wszystkim – nawet o bezglutenowym jedzeniu.

Kariera 

Żabson swoją przygodę ze sceną hiphopową zaczął już w 2015 roku kiedy to opudblikował pierwszy album „Niekumam”. Dopiero 3 lata póxniej wydał debuitancki album studyjny pt „To ziomal” a potem „Trapollo”. Rok później ukazała się kolejna płyta „Internaziomal”. Piosenkarz jest zatem bardzo płodny jeśli chodzi o swoje utwory. 

Poglądy na rynek muzyczny

Ostatni krążek wydany w 2021 to pixtape jego poprzednich utworów za co kilkakrotnie był ganiony. W swojej obronie Żabson powiedział to co wszyscy wiedzą czyli konkurencja jest bardzo duża i nie można spocząć na laurach, jeśli artysta nie wydaje nowych utworów i płyt to jego fani szybko znajdą zastępstwo. 

Modeling 

Oprócz zdolności muzycznych Żabson może pochwalić się też aparycją modela, którą znane marki takie jak adidas wykorzystały do kampanii reklamowych. Żabson jednak jest wierny swojemu wizerunkowi i reklamuje tylko to co sam by nosił czyli modę streetwerową.

Żabson czyli Mateusz Zawistowski urodził się w 1994 roku w województwie łódzki w Opocznie. To muzyk, który jest na polskiej scenie rapowej już od wielu lat. Jego idolami są głównie amerykańscy raperzy tacy jak Keane West, Travis Scott. Artysta, która potrafi napisać kawałek o wszystkim – nawet o bezglutenowym jedzeniu. Kariera  Żabson swoją przygodę ze…