Makijaż do zielonej sukienki – który będzie pasował najabardziej?

Zarówno makijaż, jak i także fryzura są bardzo ważnymi elementami naszej stylizacji. To one mogą przesądzić o finalnym efekcie. Gdy postawiłyśmy na sukienkę w zielonym kolorze, to pora zastanowić się jaki makijaż do zielonej sukienki będzie strzałem w dziesiątkę?

Jak pomalować oczy?

Pamiętajmy, że makijaż do zielonej sukienki powinien być stricte dopasowany nie tylko do koloru naszej sukienki, ale także musi odpowiadać okazji, na którą akurat się wybieramy. Inaczej w praktyce będzie wyglądał wieczorowy makijaż do sukienki w kolorze zielonym, a inaczej makijaż dzienny. W przypadku tego drugiego musimy zachować nieco większy umiar. Poza tym make-up, szczególnie tonacja, musimy być odpowiednia do naszego kolorystycznego typu.

Konkretne porady

Warto przejść do konkretów. Bez względu na to, czy się wybieramy na wesele, czy też po prostu na wyjście z przyjaciółki, to zwróćmy uwagę na to, aby do sukienki dopasować odpowiedni cień do powiek. W takim przypadku postawić możemy na bezpieczne brązy, które sprawdzają się w makijażach wieczorowych oraz dziennych. Delikatne brązy w typie smoky eyes z roztartą kreską przy górnej linii rzęs to makijaż uniwersalny oczu.

Jakie kolory będą pasowały do zielonej sukienki? Gdy mamy sukienkę w kolorze zieleni butelkowej, to zastanówmy się nad wyborem szarości. Szare cienie do powiek, bardzo podobnie jak brązy, to prawdziwa klasyka, która nie wychodzi nigdy z mody. Na co dzień wybierzmy jaśniejszą szarość oraz rozblendujmy dobrze cień. Wieczorem dołóżmy nieco ciemniejszego odcienia w części zewnętrznej górnej powieki oraz zróbmy eyelinerem czarną kreskę.

Zarówno makijaż, jak i także fryzura są bardzo ważnymi elementami naszej stylizacji. To one mogą przesądzić o finalnym efekcie. Gdy postawiłyśmy na sukienkę w zielonym kolorze, to pora zastanowić się jaki makijaż do zielonej sukienki będzie strzałem w dziesiątkę? Jak pomalować oczy? Pamiętajmy, że makijaż do zielonej sukienki powinien być stricte dopasowany nie tylko do koloru naszej…