Wierzba babilońska. Drzewo do ogrodu i na taras

Wierzba babilońska (Salix babylonica) pochodzi z Azji, ale zyskała dużą popularność wśród ogrodników na całym świecie. Osiąga wysokość do 6 m i charakteryzuje się wyraźnie poskręcanymi gałęziami i liśćmi. Jej kwiaty mają srebrzystą barwę i przyciągają pszczoły. Nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarcza jej wilgotna gleba i trochę słońca, ale doskonale radzi sobie również w miejscach zacienionych. W zimie trzeba ją jednak chronić przed mrozem i wiatrem.

Wierzba babilońska to doskonałe drzewo do przydomowego ogrodu, ale może być również sadzona w większych donicach na balkonie lub tarasie. Jeśli będziemy regularnie przycinać zdeformowane pędy, uchronimy ją przed chorobami i zapewnimy jej długowieczność. Przy pomocy sekatora można jej również nadać kształt gęstego krzewu.   

Warto też zadbać o regularne podlewanie oraz odpowiednie nawożenie. Wierzba babilońska szczególnie lubi kompost, obornik i biohumus. Pomagają jej również nawozy mineralne oraz odżywki bogate w potas i magnez.Zobacz więcej na temat wierzba babilońska na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wierzba babilońska (Salix babylonica) pochodzi z Azji, ale zyskała dużą popularność wśród ogrodników na całym świecie. Osiąga wysokość do 6 m i charakteryzuje się wyraźnie poskręcanymi gałęziami i liśćmi. Jej kwiaty mają srebrzystą barwę i przyciągają pszczoły. Nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarcza jej wilgotna gleba i trochę słońca, ale doskonale radzi sobie również w…