Monstera – uprawa

Monstera to roślina doniczkowa, która cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje atrakcyjne liście w kształcie serca. Jej łatwa uprawa sprawia, że stanowi ona doskonały wybór dla początkujących ogrodników oraz miłośników roślin egzotycznych.

Monstera to roślina tropikalna, która naturalnie występuje w lasach Ameryki Środkowej i Południowej. W warunkach naturalnych może osiągnąć nawet 20 metrów wysokości, ale w naszych domach zwykle rośnie do około 2-3 metrów. Wymaga ona jasnego, ale nie bezpośredniego światła słonecznego. Idealnym miejscem dla niej będzie okno z widokiem na wschód lub zachód.

Podłoże, w którym rośnie monstera powinno być przepuszczalne i lekkie, a także bogate w składniki odżywcze. Roślina ta lubi wilgotne powietrze, dlatego warto regularnie zraszać jej liście. Można również umieścić ją na podstawce z wodą lub na kamieniach wypełnionych wodą, co pomoże utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.

Należy pamiętać, że monstera ma tendencję do szybkiego wzrostu, dlatego należy ją regularnie przycinać. Warto również przesadzać ją co kilka lat do większego doniczki, aby zapewnić jej odpowiednią przestrzeń do wzrostu.

Jeśli chodzi o nawożenie, monstera najlepiej rośnie wtedy, gdy regularnie dostaje składniki odżywcze. Najlepiej nawozić ją od wiosny do jesieni co dwa tygodnie specjalnym nawozem do roślin zielonych.

Monstera to roślina doniczkowa, która cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje atrakcyjne liście w kształcie serca. Jej łatwa uprawa sprawia, że stanowi ona doskonały wybór dla początkujących ogrodników oraz miłośników roślin egzotycznych. Monstera to roślina tropikalna, która naturalnie występuje w lasach Ameryki Środkowej i Południowej. W warunkach naturalnych może osiągnąć nawet 20 metrów…